SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI :  Hekza Uluslararası Danışmanlık Eğitim Proje Belgelendirme İnşaat Tarım San. Tic. Ltd. Şti. (www.vionca.com)          

ALICI : Hekza Uluslararası Danışmanlık Eğitim Proje Belgelendirme İnşaat Tarım San. Tic. Ltd. Şti..ne ait (www.vionca.com) sitesinden hizmeti satın alan kullanıcılar.

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

ÜRÜN TESLİMATI        

Ürünleriniz sipariş tarihini takiben 3 iş günü içerisinde ilgili kargo firmasına teslim edilmektedir. Hizmet işi gerektiren durumlarda özel teslimat şartları geçerli sayılacaktır.

İADE VEYA DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜNÜN FATURASI 

İade ve değişimi yapılacak ürünün faturasının tüm nüshaları ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜN    

1. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün iadesini teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde tarafımıza gönderimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin temini ve tutar iadesi talep ettiğinizi belirterek tarafımıza SÜRAT Kargo ile ödemesi tarafınızdan yapılarak gönderdiğiniz takdirde işleminiz yapılacaktır. Ürün iade talebi üretici firmadan kaynaklı herhangi bir kusur, ayıp ya da yanlış ürün gönderiminden kaynaklanmıyor ise, ilk ürün gönderiminde üretici firmanın ödemiş olduğu kargo bedeli ve iade esnasında var olabilecek her türlü kargo bedeli iade tutarından, düşülerek geriye kalan tutar, ödemenin geldiği usülde iade edilecektir.

Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir. Ürünlerinize ilişkin değişim işlemi 1 kez gerçekleştirilebilmektedir. Ürününüz tarafımıza ulaştığı gün itibariyle 3 iş günü içerisinde işlem görecek olup bu süreçte sistemimizde ürün mevcut ise işleminiz yapılarak tarafınıza sevkiyatı yapılacaktır. Aksi taktirde size geri dönüş yapılıp, bilgisi verilecektir.

2. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün değişimini, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanızı ibraz ederek birebir değişimi yapılabilmektedir. Fakat ürünün aynı modelde bulunamaması durumunda benzer Teknik Özelliklere sahip  varyantları ile değişimi de mümkündür.

3. Değişimi yapılan ürüne ilişkin iade işlemi yapılamamakta olup, her sipariş için değişim ya da iade hakkı tek seferlik bir seçimlik haktır.

4. Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan özel üretim hassas olan ürünlerin yada özel sipariş ile getirilmiş ürünlerin  iade ve değişimi yapılmamaktadır.

İADESİ/İPTALİ YAPILACAK ÜRÜN (CAYMA HAKKI)     

Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün iadesini teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde tarafımıza gönderimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin temini ve tutar iadesi talep ettiğinizi belirterek tarafımıza SÜRAT Kargo ile ödemesi tarafınızdan yapılarak gönderdiğiniz takdirde işleminiz yapılacaktır. Ürün iade talebi üretici firmadan kaynaklı herhangi bir kusur, ayıp ya da yanlış ürün gönderiminden kaynaklanmıyor ise, ilk ürün gönderiminde üretici firmanın ödemiş olduğu kargo bedeli ve iade esnasında var olabilecek her türlü kargo bedeli iade tutarından, düşülerek geriye kalan tutar, ödemenin geldiği usülde iade edilecektir.

Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir. Ürününüz tarafımıza ulaştığı gün itibariyle iade işleminiz stok durumuna göre 5 iş günü içerisinde yapılacak olup, iadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Genel prosedür olarak bir sonraki dönem ekstresine (1 ay) yansıtılmaktadır.  Online satış ve mağaza stoklarının farklılığı sebebiyle ürünlerinizle ilgili mağazalarımızdan işlem yapılamamaktadır.

SİPARİŞ İPTALİ          

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir.